Чохол на велосипед

15.02.2014

Велосипед, як засіб пересування, дуже часто використовують для різних цілей. Однак, він, як і будь-який інший вид транспорту, повинен також десь зберігатися для збереження свого вигляду, тому саме це передбачає купівлю або наявність велосипедного чохла який ще називають тентом.

Чохол для велосипеда Dahon - не замінний аксесуар для тих, хто часто подорожує і професійно займається велоспортом, так як правила перевезення велосипедів (автобус, поїзд, літак) зобов'язують транспортувати велосипед саме в ньому. Чохол можна використовувати також для зберігання велика взимку у будинку, для зручності перевезення велосипедів в автомобілі, так як велосипед стає більш компактним. Це пояснюється тим, що значно можна заощадити місце, яке займає велосипед, менше припадає пилом, захищає від попадання сонячних променів, невеликих ударів, володіє водонепроникною функцією. Крім цього, чохол можна використовувати на пікніку, як килимок, намет, легко складається, простота використання, виконаний з міцної тканини, має незначну вагу (до 1 кг).

Розглянемо, як же він пошитий. Як правило, велосипедний чохол має дві ручки з боків, які забезпечують зручність при перенесенні велосипеда вручну. У внутрішній частині знаходиться невеликий відділ для переднього колеса і чохол для штанів вилки і закривається дуже легко за допомогою блискавки з двома собачками. Все досить просто і без яких-небудь зайвих проблем.

Як правильно підібрати чохол для велосипеда?
Чохли на велосипеди бувають різних розмірів. Це залежить від декількох ключових факторів, а саме довжини та висоти велосипеда, а також діаметра коліс. Для того, щоб точно визначитися з розміром велосипедного чохла, необхідно виконати наступне:
1. Вимірювати висоту велосипеда без переднього колеса - А (від нижньої точки заднього колеса і по висоту сідла) і його довжину - Б (від керма до краю заднього колеса).
2. Отримавши результати вимірювань підібрати відповідний чохол, але варто врахувати, що чохол потрібно брати з невеликим запасом.

Як підібрати чохол для коліс?
Якщо ж хочете взяти з собою запасну пару коліс, то можна окремо придбати чохли під колеса.
Для того, щоб у Вас не виникло питань, нижче представлена таблиця з допомогою якої можна з легкістю підібрати чохол залежно від діаметра колеса.

Як укомплектувати велосипед в чохол?
Перед тим, як упакувати велосипед, бажано, щоб він був повністю вимитий, щоб не забруднити чохол і зберегти його в чистоті. Для того, щоб скласти велосипед в чохол, дотримуйтесь нашої інструкції:
Насамперед необхідно перевернути велосипед верх ногами;
Обов'язково потрібно зняти переднє колесо, опустити підсидільний штир, зняти роги і крила (якщо вони встановлені), повернути кермо на 90 градусів;
Почніть одягати чохол на заднє колесо і протягніть по всій довжині велосипеда, заховайте вилки в спеціальну кишеньку (якщо така є);
Максимально натягніть чохол і переверніть велосипед;
Покладіть переднє колесо в спеціальне відділення чохла (якщо таке є), воно може бути розташоване, як усередині, так і зовні.
Якщо виникає питання, чому знімати саме переднє колесо, а не заднє, відповідь проста - простота і економія часу (зняти і поставити). Якщо ж зняти заднє колесо, то при транспортуванні можна пошкодити задній перемикач і доведеться потім повозитися з його налаштуванням. Тому рекомендується знімати тільки переднє колесо, яке позбавить від будь-яких додаткових маніпуляцій з налаштуванням велосипеда.

Види велосипедних чохлів
Вони бувають двох видів:
м'які - виготовлені з міцної тканини;
тверді (жорсткі) - робляться з грубої тканини або пластика, матеріал нагадує футляр для окулярів (для порівняння).
Однак, вони дорогі і доцільно їх використовувати, якщо велосипед стоїть не малих грошей. Вартість чохла для велосипеда відносно не велика і в середньому становить 20-25 $.
Крім звичайних велосипедів, існують ще й складні, які також потрібно транспортувати в спеціальному чохлі. Чохли для таких велосипедів виглядають трохи інакше - вони набагато менше, але більш широкі і займають менше місця.

Як зробити велосипедний чохол своїми руками
Крім того, що велосипедний чохол можна купити, ви можете також зшити його самостійно, так як це абсолютно не важке заняття, однак буде потрібна певна кількість часу. Для початку необхідно визначитися з параметрами вашого велосипеда (див. початок статті) і правильно все виміряти. Потім визначитися з якого матеріалу шити, так як це вже індивідуально.
Для шиття чохла для велосипеда знадобиться наступне:
Близько 4 -х метрів тканини (в реальності може й менше, але краще брати з запасом);
Блискавка для застібання близько 3 метрів або ж кнопки (30-40 шт);
Два бігунка для блискавки;
Стропи для ручок - до 6 метрів.

Начебто щоб зшити чохол для велосипеда не складає великих труднощів і досить просто, але це лише на перший погляд, тому що дуже важлива точність вимірювань і терпіння. Отже, для початку необхідно вибрати тканину і тут економити не варто, адже для улюбленого байка грошей не повинно бути шкода. Особливу увагу необхідно звернути на щільність тканини, якість, якщо хочете заощадити, можна пошити з брезенту. Після того, як тканина обрана, вирізаєте її прямокутником під параметри свого велосипеда (див. пункт статті Як правильно підібрати чохол для велосипеда?), Але з невеликим запасом, щоб можна було края загорнути і зшити для надійності. Далі пришиваємо ручки на відстані яка зручна для вашого зросту, найкраще ручки пришивати по всій довжині чохла. Тепер найскладніший пункт - пришити блискавку, адже це досить кропітка робота і вимагає якісного виконання. Після цього протягуємо собачки і чохол готовий. Щоб спростити і не зшивати блискавку, можна замінити блискавку на звичайні заклепки, але це потребує спеціального інструменту. Для різноманітності на чохол можна нашити різні нашивки на будь-яку тематику. Вдалого використання!

Якщо ж немає бажання морочитися з шиттям чохла для велосипеда самостійно, то можна звернутися в швейну майстерню, в якій зроблять це професійно і на будь-який смак.
На завершення статті хотілося б сказати, що чохол для велосипеда - дуже корисна річ завбачливого велосипедиста.
Тут відео від одного цікавого велотуриста. Як він на природі упаковує свій велосипед.

Коментарии

Пока что нет комментарий


Добавить коментарий

Написать комментарийcaptcha
В сравнении нет товаров

В выбраном нет товаров

Товар дня