Зеркало на велосипед

06.02.2014

Один з аксесуарів, який завоював багато суперечок з приводу мати або не мати, це дзеркало заднього виду для велосипеда. Думки на різних форумах розділилися, і як завжди (з подібними штуками, без яких легко можна обійтися) більшість велофанатів проти цього девайса. Але є все ж чимало людей, яким присутність дзеркала додає впевненості у власній безпеці. Чи так воно необхідне саме вам, або це черговий зайвий наворот, спробуємо розібратися.

Якщо ви часто їздите по міських автодорогах з жвавим рухом, то вам цілком може допомогти велосипедне дзеркало. Адже на машинах вони не даремно ставляться. Але і покладатися тільки лише на нього не варто. Не лінуйтеся іноді покрутити головою, щоб переконатися, що навколо все безпечно.

Взагалі, якщо у вас досить великий «стаж їзди на велосипеді», то у вас повинні бути добре розвинені інстинкти. Наприклад, я з дитинства катаюся без всяких дзеркал. Часто доводиться їздити по дорогах нарівні з машинами. Коли ззаду наближається машина - це чути. Повертаєш голову на 45 градусів, і вже її можеш побачити. Якщо треба переїхати не надто жваву дорогу, дивишся - попереду машин немає, повертаєш голову на 90 градусів, ззаду немає - поїхали.

Якщо дорога жвава, то доведеться зупинитися, почекати поки машини проїдуть, і переїхати дорогу. Знову ж, робимо все інтуїтивно заздалегідь - дивимося попереду низка машин, переїхати не вийде, їдемо далі. Попереду рух вщух, зупиняємося. Чекаємо, коли настане час для переїзду і вперед. Якось так інтуїтивно виходить їздити. Не забуваємо також і про світлофори і о диво - пішохідні переходи! Нам то все одно, ми можемо і на колесах і під пішохода прикинутись!

Тобто виходить що, якщо ви не просто «катаєтеся» - сіли, розплелися на зручному сидінні і педалюєте в чітко визначеному напрямку. Якщо ви все таки відносите себе до спортивної людини, і їзда на велосипеді - це для вас задоволення і спорт, то ви має бути, досить рухливою людиною і можете на кілька секунд відволіктися від дороги попереду, щоб поглянути назад. Це зовсім нескладно а з досвідом тільки відточується.

Але є все ж ситуації, коли людині зручно причепити дзеркало, і їхати спокійно. Кажуть, що досить зручно їхати з дзеркалом заднього виду, якщо ви довго рухаєтеся по прямій дорозі, наприклад по трасі. Адже коли ви повертаєте голову вліво, то можете злегка давати вліво - а це прямо на дорогу. Якщо з вами таке відбувається, то вам варто спробувати поїздити з дзеркалом.

Ще дзеркало зручно, якщо ви часто катаєтеся в парі з кимось або ще крутіше - в компанії. Тоді ви можете з легкістю спостерігати, не відстав чи хто, може комусь треба зупинитися і т.п. Ну і найголовніше - якщо у вас ззаду встановлено дитяче сидіння для велосипеда, то завдяки дзеркалу на кермі вашого велосипеда ви з легкістю зможете спостерігати за вашим чадом прямо під час їзди.

Яке ж дзеркало купити (зеркало Zefal, зеркало X-17)
Буває кілька типів дзеркал: в кермо велосипеда; на ріжки; на велошолом або на окуляри велосипедиста; відеокамера заднього виду.

Дзеркало в кермо кріпиться зазвичай в торець керма, і може відгинатися на різні кути. Воно досить велике і зручне.
На ріжки - це невелике дзеркало, яке кріпитися хомутом. Воно буде менше за розміром. На велошолом - дзеркало кріпитися до шолома за допомогою липучки. Воно розташовується навпроти ваших очей, щоб ви могли в разі потреби в нього поглядати.

Відеокамера заднього виду - камера встановлюється звичайно під сидіння, на кермо кріпиться монітор (3,5 дюйма). Це задоволення не з дешевих, і не так просто її купити. Може бути в майбутньому вони наберуть більших обертів.

І ще про дзеркала - зазвичай якщо дзеркало маленьке, то його роблять сферичним, щоб охопити більше простору навколо. До такого дзеркала треба звикнути. Деяким людям це не складає труднощів, а деякі навіть через місяць їзди з таким дзеркалом не можуть визначити, на якій відстані від них машина ззаду. Тому якщо у вас погано розвинене просторове мислення, вибирайте дзеркало без спотворення.

Правильного вам вибору, і безпечної їзди! Пам'ятайте, не одне дзеркало не врятує ваше життя. Будьте уважні на дорогах.


Коментарии

Пока что нет комментарий


Добавить коментарий

Написать комментарийcaptcha
В сравнении нет товаров

В выбраном нет товаров

Товар дня